Na knjižarskim policama uskoro će se naći deveto izdanje knjige „
Osmeh za svaki dan“ Jelice Greganović. „Osmeh za svaki dan“ je knjiga koja nudi više od neobuzdanog smeha – umeće da se živi život, svaka njegova sekunda. Živeti i smejati se neobuzdano i glasno zadaci su koji ne mogu da se odlože za kasnije.
U štampi je sedmo izdanje knjige „
Kako smo propevali – Jugoslavija i njena muzika“ Ivana Ivačkovića. Reč je o uzbudljivoj i nostalgičnoj knjizi o pesmama i pločama koje su nam menjale život, o sudbinskom preplitanju popularne muzike i populističke politike i o usponu i padu zemlje na koju je svet decenijama gledao sa poštovanjem.
Knjiga „
Demon školske biblioteke“ autorke Moree Banićević doživeće peto izdanje. To je uzbudljiv i napet roman o dvanaestogodišnjacima, koje su natprirodna bića gurnula u neverovatnu avanturu. Prepun je neočekivanih obrta i jezivih scena, ali je, pre svega, priča o prijateljstvu i prvim simpatijama.
Uskoro će se u prodaji naći i treće izdanje knjige za decu „
Kuća hiljadu maski“ Igora Kolarova. To je briljantan roman, satkan od originalnih poetskih crtica od kojih je sačinjena tanka linija života između igre i samoće. Devojčica Efi odrasta bez roditelja i živi kod tetke. Ali stvarnost ima mnoga lica... i mnoge maske.
Dirljiva saga o rascepu u čoveku koji pokušava da pomiri nespojivo i da ostvari ljubav o kojoj je sanjao krije se među koricama romana „
Via Romana“ Vuka Draškovića, koji će doživeti drugo izdanje. Osnova romana je potresna ispovest dvojice janičara, iz istog sela, iz iste kuće, ali vekovima udaljenih. Jedan obožava sultana Osmana i služi mu, a drugi bogotvori svog sultana i carstvo zvano Titova Jugoslavija.
Drugo izdanje doživeće i knjiga Marka Vidojkovića „
Đavo je moj drug“. Smešten usred devedesetih, ovaj roman prati Bobana Šestića, maturanta Pravno-birotehničke škole, kroz lavirint u kojem ga vrebaju roditeljska očekivanja, upis fakulteta, zemlja pod sankcijama, ljubomorna devojka, sisata švalerka, ratovi u okruženju i vršnjaci s odsustvom životne perspektive.
Knjiga „
Beograde, dobro jutro 2“ Dušana Radovića je druga knjiga obraćanja našeg pesnika, pisca i novinara slušaocima Prvog programa Studija B u vremenu od aprila 1977. do maja 1978. Kada je počeo pozdravljati Beograd i Beograđane u julu 1975. godine, Dušan Radović nije mogao znati dokle će stići. Kao i sve drugo, i ovaj posao treba raditi samo dok ima smisla i završiti ga na vreme. Ograničene su naše mogućnosti da mislimo i govorimo prvi put, da naša zapažanja budu nova i mlada. Sve drugo su samo odjeci već izgovorenih misli i slika. U štampi je drugo izdanje ove knjige..