Laguna - Bukmarker - „Novi putevi svile“ Pitera Frankopana u prodaji od 12. aprila - Knjige o kojima se priča
VestiIntervjuiPromocijeAkcijeKnjiževni klubPrikazi#knjigoljupci#TriRajkeVideoKolumneNagradeKalendar

„Novi putevi svile“ Pitera Frankopana u prodaji od 12. aprila

Od autora svetskog bestselera „Putevi svile“ Pitera Frankopana stiže knjiga „Novi putevi svile“ – ažuriran je nastavak prve njegove knjige. U novijoj verziji knjige, koju je bilo neophodno uskladiti sa neverovatno brzim promenama koje se dešavaju u tom delu sveta, Frankopan na inteligentan i dobro argumentovan način govori o globalnom finansijskom, političkom i kulturnom usponu puteva svile – mada mnogi to ne vide ili prenebregavaju, smatra autor.
 
Nova Frankopanovana knjiga na svež i originalan način posmatra rađanje mreže odnosa duž puteva svile danas. Svet se dramatično menja, a u doba Bregzita i Trampa teme izolacije i rasparčavanja, koje prožimaju zapadni svet, stoje u oštroj suprotnosti sa učvršćivanjem veza i uspostavljanjem saradnje duž puteva svile.
 
Prateći puteve svile ka istoku, od Evrope do Kine, preko Rusije i Bliskog istoka, „Novi putevi svile“ pravovremeno podsećaju da živimo u međusobno duboko povezanom svetu. Frankopan u svojoj knjizi procenjuje globalne odjeke neprestanog pomeranja središta moći – o kojem se u zapadnim medijima gotovo i ne govori. „Stara konfučijanska izreka kaže da ako ne razumete prošlost, ne može se razumeti budućnost – ali ni shvatiti sadašnjost. Azija je mesto gde će sudbina sveta – i njegov oblik – ponovo biti odlučena“, smatra on.
 
Ova važna knjiga traži od nas da preispitamo ko smo i gde se nalazimo u svetu, rasvetljujući teme od kojih zavise naši životi i naša dobrobit.
 
Piter Frankopan je profesor svetske istorije na Oksfordu, stariji istraživač na koledžu Vuster, direktor Oksfordskog vizantološkog centra i gostujući istraživač na Lajdenskom univerzitetu. Proučava istoriju Sredozemlja, Rusije, Bliskog istoka, Persije/Irana, srednje Azije i šire, kao i odnose između hrišćanstva i islama. Specijalista je i za srednjovekovnu grčku književnost, a 2009. godine preveo je „Aleksijadu“. Često piše za međunarodnu štampu, uključujući Njujork tajms, Fajnenšel Tajms i Gardijan, a ima redovnu rubriku u London ivning standardu. Nedavno su o njemu objavljeni tekstovi u Čajna dejli, najvećem kineskom listu na engleskom jeziku, kao i u pakistanskom listu Gud tajms.
 
Knjigu „Novi putevi svile“ možete pronaći od petka 12. aprila u u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.


Podelite na društvenim mrežama:

Povezani naslovi
otkriven 60 godina nakon autorove smrti rat luj ferdinanda selina tema 120 laguninog književnog kluba laguna knjige Otkriven 60 godina nakon autorove smrti: „Rat“ Luj-Ferdinanda Selina tema 120. Laguninog književnog kluba
17.01.2025.
Senzacionalno otkriće rukopisa šezdeset godina nakon autorove smrti „Rat“ Luj-Ferdinanda Selina biće tema 120. tribine Laguninog književnog kluba, koja će se održati u petak 7. februara u 18 sati u ka...
više
literarni konkurs za sve generacije moj mali princ  laguna knjige Literarni konkurs za sve generacije – „Moj Mali Princ“
17.01.2025.
Uoči jubileja obeležavanja 80 godina jedne od najvoljenijih knjiga na svetu – „Mali Princ“ Antoana de Sent Egziperija i interpretacije ove najčuvenije francuske novele u brodvejskoj produkciji koja u ...
više
roman duž oštrog noža leti ptica tanje stupar trifunović u najužem izboru za nagradu beogradski pobednik  laguna knjige Roman „Duž oštrog noža leti ptica“ Tanje Stupar Trifunović u najužem izboru za nagradu „Beogradski pobednik“
17.01.2025.
Roman „Duž oštrog noža leti ptica“ Tanje Stupar Trifunović našao se među pet naslova u najužem izboru za „Beogradskog pobednika“ za najbolji roman objavljen u 2024. godini, saopštio je žiri. Im...
više
šta za biblioteke i čitaoce znači otkup knjiga na ćirilici laguna knjige Šta za biblioteke i čitaoce znači otkup knjiga na ćirilici
17.01.2025.
Poslednji meseci 2024. godine nisu bili dobri za biblioteke u Srbiji. Prvo je najavljeno da će morati da plaćaju nadoknadu od 15 dinara po izdatoj knjizi, a potom i da će država za njih otkupljivati s...
više

Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.