Laguna - Bukmarker - Promovisana knjiga Vuka Draškovića „Tamo daleko“ u Bijeljini - Knjige o kojima se priča
VestiIntervjuiPromocijeAkcijeKnjiževni klubPrikazi#knjigoljupci#TriRajkeVideoKolumneNagradeKalendar

Promovisana knjiga Vuka Draškovića „Tamo daleko“ u Bijeljini

„Roman ’Tamo daleko’ veliku pobedu Srbije u Prvom svetskom ratu prikazuje iz ugla života kao najveći poraz Srbije od njenog postanka“, rekao je u Bijeljini autor romana, srpski književnik i političar Vuk Drašković.



„Izašli smo iz Velikog rata kao slavni svetski pobednici, a zapravo bednici, najveći mučenici i gubitnici, ljudski i biološki poraženi, izgubili smo 62 odsto muške populacije, svaka treća glava u Srbiji negde je pala i ostala u tom pobedničkom ratu“, rekao je Drašković na predstavljanju knjige u Narodnoj biblioteci „Filip Višnjić“.

On je istakao da je rezulat te velike pobede bilo stvaranje velike države Jugoslavije koja je srušena krajem 20. veka, čime je i cilj velike srpske žrtve u Prvom svetskom ratu nestao u suludom ubijanju te države.

U razgovoru sa novinarima, Drašković je rekao da poput svog književnog junaka 2030. i neke godine očekuje obnavljanje Jugoslavije i ujedinjenje svih ovih zemalja u EU.

„Neće biti prokletih granica, a generacija mladih i obrazovanih ljudi okrenuće se životu i ljubavi i najverovatnije će izreći surovu presudu generaciji Srba, Bošnjaka, Hrvata i drugih koji su učestvovali u ubijanju velike države Jugoslavije“, ocenio je Drašković.

On je rekao da Srbija mora da se okrene životu i realnosti i da ne može da bude večno raskrečena između Istoka i Zapada, a gladna.

„Srbija je morala davno da se opredeli za Evropu i Zapad, bezuslovno, uz naravno najbolje istorijske, kulturne i svake druge odnose sa Rusijom“, istakao je Drašković.

Roman „Tamo daleko“, koji je objavljen u septembru 2013. godine, kombinacija je istorijskih činjenica i snoviđenja glavnog junaka Vidana Maksimovića koji je kao dečak video smrt svog oca, a mnogo godina kasnije je svedok besmislene smrti svog sina. Roman je simbolička priča o istoriji Srbije u poslednjih sto godina.

O knjizi su pored autora govorili i Milovan Jovanović, novinar, i Dejan Papić, direktor i vlasnik izdavačke kuće Laguna, koja je objavila roman „Tamo daleko“ i sa kojim Biblioteka već nekoliko godina ima vrlo uspešnu saradnju.

Gospodin Dejan Papić je ovu posetu iskoristio i da Narodnoj biblioteci „Filip Višnjić“ koja je u majskim poplavama ostala bez gotovo 7.000 knjiga, pokloni i značajan broj novih Laguninih naslova i na taj način pomogne obnavljanju knjižnog fonda ove Biblioteke.

  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna
  • laguna


Podelite na društvenim mrežama:

Povezani naslovi
jelena bačić alimpić o romanu krojač priča o izuzetnom herojstvu, časti, požrtvovanosti, ljudskoj dobroti i iznad svega ljubavi laguna knjige Jelena Bačić Alimpić o romanu „Krojač“: Priča o izuzetnom herojstvu, časti, požrtvovanosti, ljudskoj dobroti i iznad svega – ljubavi
09.05.2025.
Nedavno je Jelena Bačić Alimpić objavila svoj novi roman pod nazivom „Krojač“. To je roman o onima koji su krojili život uprkos smrti, o tajnama koje su ostale sačuvane u šavovima odela i o sudbini, k...
više
đorđe bajić šta donosi prvi trilerfest video  laguna knjige Đorđe Bajić: Šta donosi prvi Trilerfest? [video]
09.05.2025.
Uoči Trilerfesta, prvog regionalnog festivala trilera i kriminalističkog žanra, koji se od 16. do 18. maja održava u Domu omladine Beograda, u emisiji „Hajde da razgovaramo“ gostovao je pisac i scenar...
više
prikaz romana gubitak slike ili planinom sijera de gredos povratak smisla laguna knjige Prikaz romana „Gubitak slike ili Planinom Sijera de Gredos“: Povratak smisla
09.05.2025.
Roman „Gubitak slike“ jedan je od najambicioznijih i najopsežnijih narativnih poduhvata austrijskog nobelovca Petera Handkea (1942), koji sabira mnoge tematske i stilske osobenosti njegovog celokupnog...
više
prikaz zbirke o čemu ne govorimo osećaj za kraj laguna knjige Prikaz zbirke „O čemu ne govorimo“: Osećaj za kraj
09.05.2025.
Njene teme su telo, bolovi koje trpi i bolesti s kojima se bori. Junakinje – i slavne i anonimne – suočene su sa istom mukom. Fizička nemoć i telesna patnja uslovljavaju izolaciju i povlačenje u sebe,...
više

Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.