Knjiga „Agonija Jugoslavije” razjašnjava kako su posle Titove smrti republički lideri dokrajčili Jugoslaviju.
Uzbudljiv dnevnik Andrije Čolaka, koji se čita kao politički triler, dragocena je ostavština svedoka poslednjih dana Jugoslavije pred sam njen raspad krajem osamdesetih godina prošlog veka. Knjiga „Agonija Jugoslavije”, uz obilje fotografija, pruža uverljivu, intrigantnu i nadasve tragikomičnu sliku funkcionisanja države i partije u vreme kolektivnog predsedavanja Jugoslavijom i uzaludnih pokušaja već posvađanih republičkih lidera – Miloševića, Šuvara, Kučana, Krunića, Pančeskog, Račana, Vlasija, Čkrebića, Renovice, Bulatovića, Korošeca i ostalih – da spasu što se spasti nije dalo.
„Andrija Čolak je bio neposredni posmatrač rada državnog i partijskog vrha i u svom dnevniku precizno, koncizno i veoma duhovito, s posebnim smislom za detalj, predstavlja period raspada. Uspeo je da od suvoparne materije, isticanjem pikantnih detalja i duhovitim obrtima, majstorski napravi priču koja drži čitaočevu pažnju do kraja.“ Svetozar Đonović
Andrija Čolak (1938) pripada generaciji novinara koja je najveći deo svog radnog veka provela u državi koja se zvala Jugoslavija. Radio je u Mladosti, Večernjem listu, Četvrtom julu, Vjesniku (kao dopisnik iz Beograda), u Predsedništvu CK SKJ, i na kraju kao slobodni novinar. Objavljivao je u većini tada vodećih jugoslovenskih listova. Posle penzionisanja posvetio se publicistici. Živi i radi u Beogradu.
Knjigu „Agonija Jugoslavije” možete pronaći od 21. jula u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.