Krajem septembra odnosno početkom oktobra u nekoliko gradova Bosne i Hercegovine je u organizaciji fondacije „Fra Grgo Martić“ odnosno zeničke Gradske biblioteke održano četiri promocije na kojima je, među piscima iz regiona koji su predstavljali svoje knjige, svoj novi roman promovisao Igor Marojević.
U Sarajevu, Tešnju i Kreševu Marojević je predstavio „Majčinu ruku“ nastupajući sa hrvatskom spisateljicom Marinom Šur Puhlovski i makedonskim pesnikom Borčem Panovim, koji su promovisali svoje knjige i takođe bili gosti kolonije „Fra Grgo Martić“ iz Kreševa. Moderator pomenutih književnih večeri bio je pesnik i funkcioner pomenute fondacije Milo Jukić.
Na nastupu u čitaonici Gradske biblioteke u Zenici, koja je bila i najposećenija od dotičnih književnih priredbi i ujedno činila uvertiru u lokalnu manifestaciju „Mjesec knjige“, osim autora „Majčine ruke“ su govorili i bosanskohercegovački književni kritičari Elis Bektaš i Željko Grahovac. Bektaš je tom prilikom izjavio da je Marojević „najizrazitiji predstavnik novog srpskog subverzionizma u literaturi. Marojević svojim naizgled nonšalantnim pripovijedanjem, koje je, u stvari, majstorsko i minuciozno dekomponovanje, a potom rekombinovanje stvarnosti, čitaoca vodi kroz povijesne traume južnoslavenske, ne štedeći ga, niti mu na bilo koji način podilazeći.“
Jedan od vodećih bosanskohercehovačkih književnih kritičara Željko Grahovac izjavio je da je Igor Marojević „izuzetan stilista i in-telektualac bez ikakvih ideoloških predrasuda; u našoj ’postkataklizmičnoj’ tami može se učiniti dragocjenom i sama pojava takvih ljudi na književnoj sceni, koji mogu producirati književna djela u ovom duhu: čisto, precizno, nepretenciozno, zanimljivo, duhovito – i, uza sve to, kritički nabrušeno.“