Razvoj ljudske vrste bazira se na polarnosti – konfliktu dobra i zla, ljubavi i mržnje, bogatstva i siromaštva, poštenja i nepoštenja, radosti i tuge...
Poredak ljubavi kao princip uspeva da u sadašnjosti izbalansira – uravnoteži neke energetske ponore – crne rupe ili čvorove iz bliske ili daleke prošlosti putem živog medijuma nas samih. Mi svojim ljudskim svesnim karakteristikama u ulozi predaka, vođeni terapeutom, na neverovatan način uspevamo da zaostale protoke energije svojih predaka uvedemo u poredak ljubavi. Time uspevamo ne samo da na psihosomatskom polju poboljšamo sopstveno stanje već stvaramo povoljne uslove razvoja za sledeće generacije. Dakle, poredak ljubavi u knjizi „Kultura konflikta“ daje nove ponude čovečanstvu da svoju duboku krizu, akumuliranu zaostalim porodičnim ponorima, rešava na specifičan način, korišćenjem parametara naših sopstvenih sistema.
O knjizi „Kultura konflikta“ na jučerašnjoj promociji govorili su prof. dr Staniša Stojiljković, prof. dr Slađana Jović Babić, urednik Nebojša Barać i autor Vlado Ilić. Knjiga se bavi analitikom i sintezom dinamike porodičnog rasporeda i dokazuje univerzalnost ljudske vrste.
Knjiga „Kultura konflikta“ ogleda se u interpretaciji događaja iz bliske ili daleke prošlosti posredstvom nas samih. To otvara pitanje ne samo genetskih zapisa u nama već i naše sposobnosti da se svojom svesnošću uključimo u energetske konflikte predaka, preko izvesnih energetskih polja koja su za sada nedokučiva.
Sa konfliktima se susrećemo svakodnevno i u njima učestvujemo, često i protiv svoje volje, zato na njih gledamo kao na nešto negativno. Ali, što više izbegavamo konflikt, raste onaj unutrašnji. Konflikt je sastavni deo našeg života i njegove uzroke i rešenja naći ćemo u nama samima. Svaki konflikt, iako zvuči paradoksalno, predstavlja približavanje.
Upoznajući nas sa osnovnim načelima i dinamikom metoda poretka Ljubavi i govoreći o primerima iz prakse, Vlado Ilić u ovoj knjizi ukazuje na važnost integrisanosti i osvešćenih svih elemenata sistema kojima pripadamo, pre svega porodičnog, ali i društvenog, ekološkog... sve do onog kosmičkog, čiji smo i mi, svako od nas, neophodan integralni deo. A to je proces u kojem je uloga duhovnosti i ljubavi od presudnog značaja.
Ova knjiga pomoći će nam da upoznamo metod koji nam pomaže da konflikt shvatimo kao mogućnost sopstvenog razvoja i uspostavljanja autentičnog odnosa sa drugima. Veoma jasan stil pisanja sa impresivnim primerima podstiče čitaoca da u jednom dahu pročita knjigu.