U gradskoj biblioteci u Pančevu, u četvrtak 9. maja, održano je književno veče sa Ljubicom Arsić.
Druženje sa Ljubicom Arsić proteklo je u predstavljanju knjiga „All inclusive“, „Mango“ i „Tigrastija od tigra“. Ovom prilikom prisutni su imali priliku da se prisete i neverovatnih priča iz knjiga koje je autorka priredila u Laguninoj ediciji Talasi: „Klinci od dva metra“, „Tanjir pun reči“, „Ovako je počelo“, „Ostrvo na dva mora“ i „Divlji eros“.
Knjiga „All Inclusive“ sugeriše na hotele, putovanja, nova saznanja i doživljaje, u njoj su uključeni sreća, patnja, rastanak, a lajtmotiv Ljubičinih priča je čovek kao gost u svom životu, koji je stalno na proputovanju.
Na pitanje zašto je hoteli fasciniraju, Ljubica je odgovorila: „Hoteli su pozornica na kojoj se svaka žena oseća kao kraljica. Ima poslugu, drugi za nju kuvaju, menjaju joj posteljinu i peškire, otvaraju vrata lifta. Tu nestaju sve beznačajne radnje koje obavljamo i kojima svakodnevno prikrivamo suštinu, tipa ’samo dok ispeglam’, ili ’počinjem dijetu kad završim krečenje’, ’ići ću u pozorište, ili čitaću kad odem u penziju’. U hotelima smo ogoljene ’kao od majke rođene’ na najintimniju priču do koje muškarac možda dolazi lakše, jer se on i u sopstvenoj kući oseća kao kralj: za njega kuvaju, menjaju posteljinu i peškire... Oni su mesta tačnog knjigovodstva ljubavi – posle putovanja usledi razvod ili podsticaj da nešto u starom menjamo.“
Zamišljena kao serija tematskih antologija, edicija „Talasi“ predstavlja majstore savremene svetske priče (u antologiji „Klinci od dva metra“ tema je odrastanje, u knjizi „Ostrvo na dva mora“ – priče o moru, a u „Divljem erosu“ – erotske priče) i majstore savremene srpske priče (antologija „Ovako je počelo“ posvećena je Grčkoj). Među piscima koji su se našli u ovim antologijama okupila su se najznačajnija imena svetske književnosti XX veka – Hemingvej, Bucati, Vargas Ljosa, Nabokov, Outs, Furnel, Saramago, Ginckaj, Atvud, Apdajk, Babelj, Benedeti, Trevor, Smit, Kortasar, Marber, Fuget, Paćeko, Moravija, Vilijams, Singer, Tomas, Le Klezio, Kalvino, Bunjin, Selindžer, Gombrovič, Džubran, Borhes, Tabuki, Gras, Kundera, Mekjuan, Jerofejev, Bukovski, Valzer, Sorokin, Nabokov i drugi. Među savremenim srpskim piscima koji su napisali priče o Grčkoj (u antologiji „Ovako je počelo“) našli su se Pištalo, Basara, David, Ognjenović, Petrović, Kecmanović, Pantić, Albahari, Lengold, Marojević, Žurić, Marčetić, Stevanović...