Letnji dani zahtevaju knjige koje rashlađuju misli, pa smo izabrali za vas pet naslova koji će zadovoljiti različite čitalačke ukuse. Dva upečatljiva trilera kojima ni ženska publika neće odoleti, jedan francuski letnji roman i jednu sagu iz egzotičnih krajeva. Mislili smo i na one mlađe, i setili se, naravno, nezaobilaznog Toma Gejtsa koji sjajno rezimira poruku ovog leta 2018: „Sve je ekstra (manje-više)“.
Hladno kao led
„Hladno kao led“ Tes Geritsen odvešće vas u seoski skijaški pejzaž. Kad se snežna mećava raziđe, tragovi u snegu će ukazati da neko vreba u ledenoj tami – neko ko posmatra bostonsku medicinsku istražiteljku Moru Ajls i njene prijatelje. Kad do Džejn Ricoli stignu jezive vesti o Morinoj smrti, ona će povesti istragu u snežnim vrletima koja će je približiti nemilosrdnom protivniku. Hirurški precizna, Tes Geritsen ume da izgradi tenziju, a i da nagradi čitaocima emocijama. Uzbudljiv triler u osvežavajućem okruženju!
Žeđ
Jua Nesbea ne moramo posebno da predstavljamo. Oni koji su strpljivo čekali da dobiju njegov potpis ovog proleća ispred knjižare Delfi SKC, možda čak i poseduju primerak ovog romana sa Nesbeovim autogramom. Za one, pak, koji još uvek nisu upoznali legendarnog istražitelja ubistava Harija Hulea, vreme je da se prepuste majstoru lukavih narativnih obmana, i zapute se nepredvidivim putem. Ako imate želudac za krvave detalje i ne odustajete nakon prve oštre krivine, kada dođete do poslednje stranice, nećete zažaliti!
Život je lak, ne brini
Za roman „Život je lak, ne brini“ biće vam potrebno jedno popodne na plaži. Zbog ove knjige ćete se dobro osećati, a može se desiti i da zaplačete. To znači da je ovo jedna od „onih“ knjiga koje mogu da nas pomere, prebace toliko snažno na neko drugo mesto, da nam emocije pokuljaju i potpuno nas ophrvaju. Ako ste čitali roman „Srećni ljudi čitaju i piju kafu“ onda ćete prepoznati junake i znati njihovu prošlost. Ako niste – ne mari, možda je baš tako i trebalo da bude i da u ovoj knjizi upoznate feniksa koji ustaje iz pepela, uspeva da priča o svom gubitku i a sreća počinje da mu se osmehuje.
Ministarstvo neizmerne sreće
Slavna indijska spisateljica Arundati Roj stvorila je prefinjeni kaleidoskop jednog sveta koji je slomio njene sunarodnike, ali su ih ljubav i nada opet podigli na noge. Roj poseduje onu vrlinu koja je čini boljim piscem od većine drugih ‒ sposobnost da saoseća sa onima sa kojima se ne slaže ‒ što je ključno ne samo za kreativnost već i za naše krhko čovečanstvo. „Ministarstvo neizmerne sreće“ je roman koji se ne čita u jednom dahu, zahteva vaše vreme i angažovanje ali visoko nagrađuje čitalački trud i strpljenje.
Sve je ekstra (manje-više) – Tom Gejts
Tomov život je užurban, stalno na ivici katastrofe i zato je veoma komičan. Njegove avanture opisuju sve nedaće jednog odrastanja. Jedna od najboljih stvari kod ove knjige to što je toliko stvarna. Događaji nisu previše dramatični, to su sve uobičajene svakodnevne situacije, kao što je bacanje grudve na najboljeg druga koji je izbegne pa ona pogodi nastavnika, ili igre papir-kamen-makaze koja se ne odvija po planu. A autorka je sve začinila svojim vrcavim humorom i neodoljivim ilustracijama. Sve je ekstra. Manje-više… Složiće se i odrasli.