U Osnovnoj školi „Dragan Lukić“ na Novom Beogradu, za učenike petog i šestog razreda, održana je radionica i predstava po motivima iz romana „O krilima i čudima“ Aleksandre Filipović. Roman se, posle samo četiri meseca od objavljivanja, našao na obaveznom čitalačkom spisku za učenike osnovnih škola u okviru obrazovno-vaspitnog programa za razvijanje veština čitanja, razumevanja pročitanog i pismeno izražavanje Čitalići.
U školskoj biblioteci predstavljena je knjiga „O krilima i čudima“, a književnica se potom družila sa učenicima. Đaci su izveli duhovitu i edukativnu predstavu po motivima iz knjige i, u interaktivnoj radionici, sa autorkom razgovarali o toleranciji, različitosti i o nasilju. Razgovarali su o načinima na koje se mogu zaštiti od vršnjačkog nasilja i šta bi trebalo da urade ukoliko primete nasilje u školi. Uz zabavu su, takođe, razvijali maštu, kreativnost i ljubav prema pisanoj reči i umetnosti.
Roman „O krilima i čudima“ se na originalan način, kroz humor i obilje mudrih, aforističnih misli, dotiče važnih životnih tema. Izrastao je iz priče „Bumbariću-paniću“ koja je 2018. godine dobila prvu nagradu RTS-a, Radio Beograda 1 i emisije „Dobro jutro, deco“ za najbolju priču za decu.
Ovo je duhovita pripovest o onima koji su drugačiji. Junaci su neobični, originalni, neprilagođeni i nisu omiljeni u društvu. Međutim, kao svi veliki ljudi, oni lome kalupe i postavljaju sebi često opasne, ali plemenite, ciljeve. Glavni likovi su bube i životinje, pa ipak, ovo je priča o ljudskosti. Priča koja nam poručuje da na prvi pogled ne možemo znati kakvo se blago krije u nekome ko je pred nama, da junaci nadvladavaju sopstvena ograničenja, da su nasilnici u stvari slabići, a istinske princeze ujedno i vitezovi. Navodi nas na zaključak da ćemo junaštvo često pronaći onde gde ga ne očekujemo, ali takođe, da ćemo i kukavičluk često pronaći onde gde ga ne očekujemo.
Knjiga je puna zanimljivih i izmišljenih reči (kikilikiuzmitulpar – cvet koji cveta jedino u noći kada nad zemljom preleti Halejeva kometa), mikrosvetova i mikrocelina, raspiruje dečju maštu, uči ih istinskim vrednostima, ali i odrasle navodi na razmišljanje.