Šestog dana Sajma knjiga atmosferu na Laguninom štandu začinili su sjajni pisci koji su se družili sa posetiocima i potpisivali knjige.
Dejan Lučić, koji je za mnoge obaveštajni monstrum, potpisivao je knjigu „Teorija zavere 4 – Nemilosrdni špijun“, kapitalno delo bez kojeg se ne može shvatiti srpska istorija, ali ni pronaći izlaz iz sunovrata. „Za svakog pisca Sajam je kao rođendan. Radujemo mu se, ali smo i setni jer znamo da smo ostarili“, istakao je Lučić.
Ivan Zlatković družio se sa svojim čitaocima i predstavio zbirku erotskih i priča „Čestoskok“. Ovaj izuzetan izbor erotskih narodnih priča koje su se u srpskom narodu usmeno prenosile s kolena na koleno zabeležili su značajni sakupljači narodnog blaga, od Vuka Karadžića do novijih folklorista. „Obično pisce pitaju sta rade na Sajmu knjiga, a ja odgovaram: posmatram ljude“, rekao je Zlatković.
Roman „Pa kao“ Vladimira Tabaševića, zapaženog mladog srpskog književnika, govori o mladom piscu Emilu koji za novčanu nadoknadu piše književno uobličenu biografiju jednog pukovnika u penziji. Veliki broj posetioca došao je po svoj potpisan primerak knjige ovog mladog pisca. Tabašević je tom prilikom rekao: „Dilema pljeskavica ili knjiga je u suštini lažna dilema.“
Dobitnik Ninove nagrade Vladan Matijević je istakao da je Sajam svečanost knjige za svakog pisca kao i mogućnost susreta sa čitaocima. „Susret pod neobičnim okolnostima“ je nesvakidašnji roman o ljubavi i veri, o posrnulom anđelu i demonima, o poimanju sudbinskog i nebeskog. Vladan Matijević je još jednom pokazao zašto njegove knjige dobijaju najznačajnije književne nagrade, zašto o njima pišu najznačajniji književni kritičari, zašto se toliko čitaju i prevode na strane jezike.
Šarmantna i ljupka Iva Štrljić potpisivala je svoju novu knjigu „Voleti u Beogradu“. To je zbirka priča koja je sklopljena kao kaleidoskop: svaka od pripovesti događa se u jednoj gradskoj ulici ili je pak za nju neraskidivo vezana. Junaci ovih priča su obični ljudi koje ljubav ili strast iz korena menjaju.
Dragiša Ristovski poseduje više od dvadeset godina praktičnog poslovnog iskustva na različitim pozicijama, od komercijaliste na terenu do direktora. Svoje gostovanje na Laguninom štandu, šestog dana, iskoristio je da deo svog znanja prenese i na zainteresovane čitaoce. Tim povodom je i istakao: „Kad se pomene Sajam, ja pomislim na hram knjiga. Mesto gde se susreću pisci i ljubitelji knjige, druže se i uživaju u lepoj pisanoj reči.“
Danjan Čen, jedna od najpoznatijih i najpopularnijih kineskih književnica današnjice, gostovala je na Laguninom štandu i potpisivala knjigu „Šangajska princeza“. Ovo je priča o ženi koju ništa nije uspelo da slomi. Oduševljena Beogradskim sajmom i Laguninim učešćem, istakla je: „Za početak mi se dopada arhitektura samog Sajma jer se mnogo razlikuje od azijskog. Bila sam na velikim svetskim sajmovima i ovaj beogradski može da se poredi s njima. Drago mi je zbog velike posećenosti i nadam se da će moja knjiga stići do velikog broja čitalačke publike.“
„Andrićeva lestvica užasa“ je nova knjiga Basarinog neiscrpnog humora i urnebesnih hiperbola, koju je on danas potpisivao na Laguninom štandu u Hali 1. Sajam za Basaru znači mnogo knjiga, mnogo prijatelja koje viđa retko, mnogo susreta i nekoliko prazničnih dana.
„Sajam knjiga je u vremenu kada se knjiga i kultura sahranjuju i kada su nam farme i parovi univerziteti“, rekao je Vuk Drašković koji je potpisivao novu knjigu „Isečci vremena“.
Time je uspešno završen i šesti dana Sajma na Laguninom štandu uz sjajne pisce i mnogobrojne posetioce.
Partner Lagune na ovogodišnjem Sajmu knjiga je Banca Intesa, a Laguni su se pridružili i brojni sponzori: Avon, Bambi, Coca-Cola, Nescafé, Henkel, Generali, Neoplanta, Lavirint, Don don, Hemofarm, Sport klub.